Cvičení Tišnov a Jarmak Svitávka

28.9.2019 Od admin

V pátek 6.9.2019 se několik členů zúčastnilo cvičení i s ostatními jednotkami v zařízení Tišnov. Cílem tohoto cvičení bylo pověřit zkušenosti a vědomosti všech členů. Kluci si během tohoto cvičení sáhli na dno svých sil. 8 různých úkolů v různých obtížnostech, 8 hodin těžké práce. Mezi úkoly bylo třeba evakuace a nalezení osoby v budově, která hrozí pádem. Čas na to vůbec nebyl, během pár minutek se museli dostat ven všichni lidé co byli uvnitř ať už byli ranění nebo ne. Dalším úkolem byl požár střechy, záchrana osoby po pádu z výšky či úraz elektrickým proudem a následně provést první pomoc. A bylo toho mnohem více. Cvičení se konalo až do ranních hodin. Myslím, že jsme se vrátili kolem půl 2 ráno. Unavení, vyčerpaní, plní adrenalinu, Radosti ale i zklamání, že jsme zjistili, kde máme nedostatky. Ale to nic na tom nemění, že po návratu domů jsme se šli na pár hodin vyspat a poté jsme pokračovali v parku městyse, kde se konal Svitávecký jarmark. Sice začínal až ve 14 hod. ale chystat se muselo už od rána aby bylo vše připraveno na 100%. Počasí vypadalo nadějně. Sice nějakou chvilku popřšelo ale myslíme nebo musíme říct, že se akce velmi povedla. Už teď se těšíme na další rok.