Bambi Vak

28.9.2019 Od admin

14.9.2019 se nejen konalo v Lysicích TFA ale byli jsme zároveň od rána na cvičení. Letošní rok se konal v Bořitově na letišti. Ráno v 9 hodin bylo pro nás připraveno školení a rady jak a co dělat, a poté jsme si to vyzkoušeli i prakticky. Často slýcháváme „proč tam jezdíte, vždyť je to k ničemu!“, „ani to nepotřebujete“. Ale ono štěstí přeje připraveným, nikdy totiž nevíte co se styne, a tak je lepší být pořádně připraven, i když trénujete sebevíc, nikdy to není na 100% a samotný výjezd je něco jiného než jen cvičení. Ale vraťme se k Bambi vaku. Společně s námi tam byli i ostatní jednotky jako Letovice, Boskovice, Kunštát aj. Jde vlastně o to, že přiletí vrtulník s velkým vakem a práci hasičů je naplnit tento vak. Bambi vak se používá hlavně při hašení požáru většího rozsahu jako třeba les.  To plnění je velmi náročné a to nejen psychicky ale i fyzicky. Při této akci je lepší, když si sundáte veškeré věci, které u sebe nepotřebujete, které vám, nebudou nijak překážet. Síla větru z vrtulníku je velmi silná a stačí chvilka a je problém hned na světě. Naštěstí jsme vši zůstali v pořádku. A už teď se těsíme na další rok.